Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Snowkiting, czyli coś dla odważnych

Tej zimy bojerowcy zazdroszczą surferom, którzy wyczuli obfitą w śniegi zimę i od 3 miesięcy korzystają aktywnie z nowej dyscypliny sportowej zwanej snowkiting. Największa frajda jest wtedy gdy wiatr porywa berety – relacjonuje Marcin Rekiel pseudo „Rekin” i dodaje, że wrażenia te trudno opisać.

Snowkiting to nowy ekstremalny sport dla odważnych. Jako siły napędowej używa się latawca o powierzchni 9-12 m2, a do jazdy nart lub snowboardu. Rekordy prędkości sięgają ponad 100 kilometrów na godzinę. Dwie godziny białego szaleństwa to dystans 30-40 km. Sport można uprawiać na zamarzniętym jeziorze, polu i dowolnej stromości górkach.

W niedzielę w Giżycku (24.02) szkoła kitesurfingu kiteacademy.pl zadbała o promocję snokwitingu. Kilkoro śmiałków poznało nowy sport i „przeleciało” się po zamarzniętym Niegocinie. Przy wietrze sięgającym 14 węzłów wrażenia były imponujące. Wśród zebranej publiczności emocje również sięgały zenitu. Ciekawscy mogli z bliska poznać sprzęt i sprawdzić czym jest uprawianie kitesurfingu. (bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, zima, Slider, śnieg
30-lecie zespołu z Jedwabna

23 lutego 2013 roku, w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, odbył się koncert z okazji XXX-lecia Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jedwabno''. Na miejscy była...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV