Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

30-lecie zespołu z Jedwabna

23 lutego 2013 roku, w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, odbył się koncert z okazji XXX-lecia Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jedwabno”. Na miejscy była reporterka Radia Olsztyn – Anna Minkiewicz-Zaremba. Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu i obejrzenia zdjęć.

Jubileuszowy koncert

Przygotowania do jubileuszowego koncertu
Przygotowania do uroczystej gali trwały kilka tygodni. W zespole występują rodziny, mężowie, żony, kuzyni, zięć, dzieci (nawet i 5-letnie) itd… Dlaczego co tydzień, nawet z odległych miejscowości, od lat przyjeżdżają na próby? Co takiego jest we wspólnym śpiewie i tańcu ludowym? I czy w XXI wieku folklor może łączyć pokolenia? Wysłuchaj audycji Małe Ojczyzny, przygotowanej przez Annę Minkiewicz-Zarembę.

00:00 / 00:00

Z kart historii
Zespół Pieśni i Tańca ,,Jedwabno”. Założycielką była Urszula Siudek, natomiast choreografem od początku jest Anna Sarnowska, autorka książki ,,Tańce warmiński i mazurskie”. Repertuar zespołu to tańce i piosenki Warmii i Mazur: kosejder, pofajdok, biwat weselny, biwat ochodny i inne; obrzędy: dożynki, obrzęd weselny, oczepiny; zapusty; tańce narodowe: mazur, polonez, krakowiak, oberek i kujawiak.

Zespół jest laureatem wielu przeglądów folklorystycznych, koncertował na terenie całego kraju, jak i za granicą – we Francji, Niemczech, Rosji czy na Słowacji.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, Slider, Jedwabno, folklor, pieśń
Nowoczesna strażnica w Górowie

W Górowie Iławeckim uroczyście otwarto nową placówkę straży granicznej. Inwestycja kosztowała ponad 9 milionów złotych. Strażnicy mają do dyspozycji: nowoczesny budynek administracyjny, garaże z pomieszczeniami technicznymi,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV