Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Śniegu już nigdy nie będzie” polskim kandydatem do Oscara. Film pokonał sześć innych propozycji

Kadr z filmu „Śniegu już nigdy nie będzie”

Film „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.

Polski kandydat został wybrany z siedmiu propozycji, przez sześcioosobową Komisję Oscarową pod przewodnictwem laureata Oscara, kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.

Film „Śniegu już nigdy nie będzie” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Światową premierę będzie miał w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Znalazł się również w oficjalnej selekcji Telluride Film Festival, jednego z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych.

W obsadzie filmu znaleźli się między innymi: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura oraz Andrzej Chyra.

Małgorzata Szumowska zdobyła dotąd kilka międzynarodowych nagród. Jej filmy „W imię…”, „Body/Ciało” oraz „Twarz” zostały nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Reżyserka otrzymała również Europejską Nagrodę Filmową w kategorii „Nagroda Publiczności – najlepszy film europejski” za „Body/Ciało”.

Michał Englert jako operator został wyróżniony, między innymi, na festiwalu Sundance, gdzie otrzymał nagrodę na za najlepsze zdjęcia za film „Nieulotne”.

W związku z pandemią przyszłoroczna, 93. gala nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej została przesunięta o 2 miesiące i odbędzie się 25 kwietnia.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kultura, oscar, uwaga, pilne, obras, Szumowska
Dzieci płakały, a pijani rodzice spali na klatce. Sprawą zajmie się sąd

Kompletnie pijani rodzice zostawili w mieszkaniu w Olsztynie małe dzieci. Dzięki zgłoszeniu sąsiadów i interwencji policji dziewczynki trafiły pod opiekę sąsiadów. O losie rodziców zdecyduje sąd....

Zamknij
RadioOlsztynTV