Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Smolajny będą miały obwodnicę. Ogłoszono przetarg na budowę drogi

Fot. GDDKiA Olsztyn

Ruszył przetarg na budowę obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51. Inwestycja jest częścią programu stu obwodnic.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie chciałaby wyłonić i podpisać umowę z wykonawcą do końca tego roku.

Będziemy budować obwodnicę Smolajn, od wschodniej strony tej miejscowości, długość wyniesie niecałe 2 kilometry. W ramach tego zadania wybudujemy także dodatkowe jezdnie do obsługi przyległych terenów oraz ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, parę zatok autobusowych, a także przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– powiedział Radiu Olsztyn Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA.

00:00 / 00:00

Obwodnica Smolajn będzie jednojezdniową drogą klasy GP, czyli klasy „głównej ruchu przyspieszonego”. Smolajny to miejscowość na trasie numer 51, która prowadzi do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, GDDKiA, inwestycja, Smolajny
Ruszyła budowa nowej „ekspresówki” na Mazurach. Droga połączy Ostródę z zachodnią i południową częścią kraju

Ruszyła budowa nowej drogi ekspresowej na Mazurach. W środę nastąpiło symboliczne wbicie łopaty na budowie odcinka drogi S5 w okolicach Ostródy, pomiędzy miejscowościami Ornowo i Wirwajdy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV