Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiertelny wypadek na Warmii i Mazurach. Co godzinę aktualna sytuacja na drogach regionu

Korki, sytuacja na parkingach w pobliżu cmentarzy, wypadki i inne utrudnienia – Radio Olsztyn zbiera dla Was informacje z dróg Warmii i Mazur. We wtorek i środę nasi reporterzy będą tam, gdzie jest największy ruch.

Aby być na bieżąco, słuchaj specjalnych serwisów na antenie Radia Olsztyn we wtorek od 14.00 do 19.00 i w środę 1 listopada od 7.00 do 19.00. O aktualnej sytuacji na drogach dojazdowych do cmentarzy informujemy także na naszym radiowym Twitterze. Jeżeli jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia, możesz poinformować innych, publikując wiadomość z hashtagiem #TrafficRO. Ważne informacje i zdjęcia możesz wysyłać także na nasz profil Facebookowy oraz na adres mailowy internet@ro.com.pl.


środa (1 listopada) – godzina 19:00

Zablokowana jest ulica Hanki Sawickiej między Rataja i Jagiellońską w Olsztynie. Była tam stłuczka. Na miejscu jest policja. Przypomnijmy, że to jedna z ulic koło cmentarza na Poprzecznej, więc mogą tworzyć się korki.

Trwają powroty do domów. Z informacji od policjantów z całego regionu wynika, że teraz na krajowych drogach Warmii i Mazur jest spokojnie. Przypomnijmy, że rano, na krajowej 57mce w okolicach Szczytna był śmiertelny wypadek. Zginęła 49-letnia kobieta, a 6ść osób w ciężkim stanie wciąż jest w szpitalu. Apelujemy – noga z gazu i jedźcie ostrożnie! Po raz ostatni zaglądamy też na ulice Olsztyna. W okolicach cmentarza przy Poprzecznej, poza Hanki Sawickiej, a także w Dywitach ruch już płynny.

Życzymy szerokiej drogi!

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 18:00

Nie ma już utrudnień w centrum Ełku. Przypomnijmy, że tam, na ulicy Wawelskiej zderzyły się dwa auta i była przez jakiś czas zablokowana.
Powoli zaczynają się powroty do domów. To znaczy, że ruch przy cmentarzach w Olsztynie jest większy. Najdłużej poczekamy na ulicy Jagiellońskiej przy wjeździe na Wojska Polskiego. Tu z kolei ruch duży, ale płynny.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 17:00

-W Nidzicy w tym roku jest spokojnie jak nigdy – informuje tamtejsza policja. Funkcjonariusze nie musieli nawet kierować ruchem, który był i jest tam płynny. Podobna sytuacja w okolicach Węgorzewa i Nowego Miasta Lubawskiego. Nie było korków, ani kolizji.

Wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby było tak dalej, ale dużo zależy od nas samych. Zapadł zmierzch, to każdy widzi, ale w takich warunkach nie każdy kierowca jest w stanie zauważyć pieszych. Szczególnie tych, w ciemnych ubraniach.

Pamiętajcie, że jeżeli poruszacie się bez odblasków poza terenem zabudowanym, możecie zapłacić nawet kilkaset złotych mandatu. Bądźcie ostrożni szczególnie tam, gdzie nie ma oświetlenia.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 16:00

W Ełku wciąż zamknięta jest ulica Wawelska, tuż przy skrzyżowaniu z Mickiewicza. Dlatego korki tworzą się na pobliskiej ulicy Armii Krajowej. Przypominamy również, że nieprzejezdna jest trasa wojewódzka numer 590 na odcinku od Barcian do Radosz. Wylała tam rzeka Liwa. Objazd odbywa się innymi drogami wojewódzkimi – od Barcian do Kętrzyna, od Kętrzyna do Korsz i dalej do Radosz. A czy w Olsztynie mamy jakieś poważne utrudnienia? Kierowcy w stolicy Warmii i Mazur są przyzwyczajeni do korków na ulicach miasta. Twierdzą więc, że te „świąteczne” utrudnienia niewiele różnią się od codziennego popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 15:00

Zablokowana jest ulica Wawelska w pobliżu Mickiewicza w centrum Ełku. Tam była kolizja dwóch pojazdów, nikomu nic poważnego się nie stało, a policjanci pracują na miejscu zdarzenia.

fot. policja

Nie ma już utrudnień po śmiertelnym wypadku na 57 koło Szczytna. Tam dziś rano kierowca audi wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i uderzył w jadącego z naprzeciwka golfa. Zginęła jego 49-letnia pasażerka. 6 osób zostało rannych, a ich stan jest ciężki. Dlatego młodszy aspirat Ewa Szczepanek z policji w Szczytnie zwraca uwagę na to, że jeżeli nie czujemy się pewnie za kierownicą, powinniśmy wybrać inny środek transportu

Ewa Szczepanek

Na ulicach Olsztyna już spokojniej. Mniejszy ruch na Wojska Polskiego do Dywit i na Jagiellońskiej.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 14:00

Nie ma już utrudnień na krajowej 57 między Szczytnem i Szymanami. Przypomnijmy – w Siódmaku był śmiertelny wypadek, zginęła 49-latka.

-W Elblągu natomiast sytuacja pod kontrolą. Nie było żadnych poważnych zdarzeń, a w razie potrzeby ruchem kierują policjanci – mówi komisarz Krzysztof Nowacki z tamtejszej policji

Krzysztof Nowacki

Fot. KMP Elbląg

Podobnie jest w Nowym Mieście Lubawskim. Tam ruch odbywa się płynnie i nie było żadnych incydentów.

W Olsztynie natomiast tworzą się bardzo duże korki. Naszemu reporterowi, Mariuszowi Borsiakowi, godzinę zajęła podróż z centrum miasta do cmentarza w Dywitach. Kierowcy jednak są sobie życzliwi i w newralgicznych miejscach jeżdżą na tak zwany „suwak”.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 13:00

W Ełku nie ma większych utrudnień.W razie potrzeby policjanci kierują ruchem.

– Od rana mieliśmy tylko dwie niegroźne stłuczki. Nikomu nic się nie stało – mówi starszy sierżant Agata Kuligowska de Nałęcz z ełckiej policji

Agata Kuligowska

Przypomnijmy, że o sytuacji na drogach regionu na bieżąco informujemy też na Twitterze. Wy też możecie być reporterami Radia Olsztyn. Wystarczy wpisać hasztag #TrafficRO.

W Olsztynie duży ruch. Przy skrzyżowaniu prowadzącym do cmentarza w Dywitach policjanci kierują ruchem. Dłużej poczekamy też na Jagiellońskiej – w obie strony.

Fot. M. Świniarski

Za godzinę sytuację na drogach będzie obserwował Mariusz Borsiak.
=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 12:00

Trwają utrudnienia po śmiertelnym wypadku na krajowej 57 w okolicach Szczytna. Przypomnijmy, że w Siódmaku jeden z kierowców nieprawidłowo wyprzedzał i uderzył w auto jadące z naprzeciwka. Zginęła 49-letnia kobieta, a sześć osób zostało rannych.
W Elblągu już duży ruch. Na cmentarzu Agrykola nie ma miejsca na parkingu. Policja kieruje ruchem. Ulica Kościuszki też zakorkowana.W Olsztynie – podobnie. Dojazd do cmentarza w Dywitach zajmie około 30-40 minut.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 11:00

Wciąż zablokowana jest krajowa 57 po śmiertelnym wypadku w Siódmaku. To trasa od Szczytna do Szyman. Przypomnijmy – z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi nieprawidłowo wyprzedzał. W efekcie uderzył w golfa jadącego od strony Wielbarka. Zginęła jego pasażerka – 49-letnia kobieta. Młodszy aspirat Ewa Szczepanek z komendy powiatowej policji w Szczytnie apeluje do kierowców o rozwagę

Ewa Szczepanek

Policjanci wyznaczyli objazd. Możemy jechać od Szczytna do miejscowości Zabiele, a potem przez Kołodziejowy Grąd do Wielbarka.

Natomiast w Olsztynie sznur do samych Dywit. Około 30 minut zajmie dojazd od centrum do cmentarza.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 10:00

Droga jest zablokowana na odcinku od Szczytna do Szyman po śmiertelnym wypadku na DK57. W Siódmaku zderzyły się trzy osobówki.

-Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania. W efekcie uderzył w golfa jadącego od strony Wielbarka. Zginęła jego pasażerka – to 49-letnia kobieta – relacjonuje młodszy aspirat Ewa Szczepanek z komendy powiatowej policji w Szczytnie

Ewa Szczepanek

Apelujemy – bądźcie ostrożni! O kilka minut dłuższa droga nikomu nie zaszkodzi, ale zaszkodzić może brawura za kierownicą. A w Olsztynie z minuty na minutę coraz więcej samochodów na dojazdówkach do cmentarzy. Ruch coraz większy, ale wciąż płynny. Kierowcy – uważajcie na pieszych! Trudna sytuacja jest na ulicy Poprzecznej, która stała się jednokierunkowa. Podczas wyprzedzania zwolnijcie tam przed przejściem dla pieszych, żeby nie doszło do tragedii.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 09:00

Śmiertelny wypadek w Siódmaku. Fot. policja

Śmiertelny wypadek na DK57. Zablokowany jest odcinek od Szczytna do Szyman. Zderzyły się tam trzy osobówki, 4 osoby są ranne. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.  Apelujemy – nie jedźcie za szybko! Na drogach nie dość, że jest tłok, to jeszcze miejscami może być ślisko.

Ruch na ulicach Olsztyna coraz większy, ale wciąż płynny. Na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej była kolizja.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 08:00

Na DK 63 w okolicach Węgorzewa, a konkretnie od Rudziszek do Klimek był wypadek.

-Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na drogę wyskoczyła sarna. 55-latka straciła panowanie nad kierownicą uderzyła w drzewo i dachowała. Kobieta została zabrana do szpitala z urazem głowy – mówi starszy aspirat Grażyna Magiera z węgorzewskiej policji

Grażyna Magiera

Nie ma tam większych utrudnień, ale apelujemy – jedźcie ostrożnie!

Fot. policja

Martwa sarna leży też na DK16 w okolicach Orzysza. Natomiast w Dywitach koło największej olsztyńskiej nekropolii ruch spory, ale płynny. Policjanci jeszcze nie wkroczyli do akcji.

=======================================================================

środa (1 listopada) – godzina 07:00

Witamy zmotoryzowanych! Do 19:00 będziemy co godzinę informować o sytuacji na najważniejszych drogach Warmii i Mazur, a także o natężeniu ruchu wokół cmentarzy. Sytuację na ulicach Olsztyna obserwuje do 13:00 Maciej Świniarski. Teraz jest coraz więcej samochodów na wyjeździe do Dywit. Na parkingach przy cmentarzu zostały ostatnie wolne miejsca.

=======================================================================

wtorek (31 października) – godzina 18:00

Ruch wahadłowy na DK16. W miejscowości Sędki – a to trasa od Ełku do Augustowa – ciężarówka zderzyła się z osobówką. Ranne są trzy osoby, a utrudnienia mogą potrwać do 20:00.

Na ulicy Paderewskiego w ciągu drogi wojewódzkiej numer 651 w Gołdapi potrącone zostało dziecko.

-Ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 12-latka wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżające auto. 33-letni kierowca opla corsy był trzeźwy, a dziecko zostało przewiezione do szpitala w Suwałkach – informuje starszy sierżant Anna Barszczewska z gołdapskiej policji

Anna Barszczewska

Jak informują policjanci, nie ma tam większych utrudnień w ruchu, a my apelujemy o rozwagę – zarówno do pieszych, jak i kierowców. Szczególnie po zmroku, kiedy jest o wiele słabsza widoczność. Natomiast sytuację w okolicach olsztyńskich cmentarzy wciąż bacznie obserwuje nasz reporter Andrzej Piedziewicz. Ruch w okolicach ulicy Poprzecznej i w Dywitach jest dość płynny. Korki mogą tworzyć się jedynie na Wojska Polskiego przy wjeździe do miasta.

=======================================================================

wtorek (31 października) – godzina 17:00

Na DK 51 w Połęczu na trasie od Bartoszyc do Lidzbarka Warmińskiego wciąż ruch wahadłowy. Tam zderzyły się trzy osobówki. Nikomu nic się nie stało, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze pół godziny. Przenosimy się do Olsztyna tu największy ruch na Jagiellońskiej – w obie strony. Gęsto też na Wojska Polskiego, ale w okolicach samych Dywit już spokojniej. W okolicach nekropolii nie ma też problemu z zaparkowaniem samochodu.

=======================================================================

wtorek (31 października) – godzina 16:00

Ruch wahadłowy na krajowej 51. W Połęczu na trasie od Bartoszyc do Lidzbarka Warmińskiego zderzyły się trzy osobówki. Nikomu nic się nie stało, ale samochody blokują jeden pas. Utrudnienia mogą potrwać do 17:30. Czas na Olsztyn – tu popołudniowy szczyt komunikacyjny łączy się ze wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy. Na ulicy Poprzecznej ruch odbywa się falami. Korki tworzą się od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej. Na samej Jagiellońskiej też duży ruch. Wojska Polskiego zakorkowana w obie strony.

=======================================================================

wtorek (31 października) – godzina 15:00

-W Elblągu sytuacja jest w miarę opanowana – mówi komisarz Krzysztof Nowacki z tamtejszej policji

Krzysztof Nowacki

W newralgicznych miejscach są patrole ruchu drogowego, które koordynują natężenie ruchu i w razie potrzeby wprowadzają ręczne sterowanie, albo zamykają drogę prowadzącą na cmentarz. Policjanci proszą również, żeby zabierać ze sobą jak najwięcej pasażerów. Dzięki temu zmniejszy się liczba aut, a to – jak wiadomo – usprawnia ruch.

-relacjonował komisarz Nowacki.

Sprawdźcie, jak dokładnie wygląda organizacja ruchu koło elbląskich nekropolii. Teraz ruch na ulicach Elbląga nieco mniejszy, ale policjanci spodziewają się drugiej tury odwiedzających cmentarze wieczorem. A jak to wygląda w Olsztynie? W okolicach cmentarza komunalnego przy ulicy Poprzecznej spory ruch, ale jest szansa na znalezienie miejsca parkingowego. Korki tworzą się również z powodu popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Gęsto na Jagiellońskiej od osiedla Podleśna do Wojska Polskiego w obie strony, podobnie jak sama aleja Wojska Polskiego od Dywit, aż do centrum miasta.

Przypominamy, że o wszystkich utrudnieniach na bieżąco można dowiedzieć się również z naszego radiowego Twittera. Wystarczy wpisać #TrafficRO.

=======================================================================

wtorek (31 października) – godzina 14:00

Nieprzejezdna jest trasa wojewódzka numer 590 na odcinku od Barcian do Radosz. Wylała tam rzeka Liwa. Objazd odbywa się innymi drogami wojewódzkimi – od Barcian do Kętrzyna, od Kętrzyna do Korsz i dalej do Radosz.
Jak informuje węgorzewska policja – w okolicach tamtejszej nekropolii nie ma żadnych utrudnień. Trudna sytuacja za to w Olsztynie – m.in. na dojeździe do największego cmentarza w Dywitach. Korki tworzą się nie tylko na Wojska Polskiego, ale i na Artyleryjskiej do Piłsudskiego. Na cmentarzu w Dywitach nie ma jednak większych problemów z zaparkowaniem samochodów.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakończyła się kwesta na olsztyńskich cmentarzach. Zbierano na odrestaurowanie ogrodzeń rodzinnych grobowców

Na dwóch największych olsztyńskich cmentarzach trwała kwesta na rzecz ratowania starych nekropolii. Ponad 20 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w Dywitach i przy ul. Poprzecznej. Wspierający...

Zamknij
RadioOlsztynTV