Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiertelnie postrzelił ochroniarza koszar. Krzysztof W. dostał rok więzienia w zawieszeniu

Kara i nawiązka za śmiertelne postrzelenie pracownika ochrony koszar. Sąd Rejonowy w Piszu wydał wyrok w sprawie mężczyzny oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci pracownika ochrony jednostki wojskowej w Orzyszu.

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe, 30 listopada 2017 roku, podczas przejęcia ochrony kompleksu koszarowego na posterunkach wartowniczych, Krzysztof W. nieostrożnie obchodził się z bronią pobraną z magazynu. Padł niekontrolowany strzał i postrzelony został pracownik, który zmarł wskutek obrażeń klatki piersiowej i lewej ręki.

Proces Krzysztofa W. rozpoczął się w grudniu zeszłego roku i, ze względu ważny interes prywatny pokrzywdzonego w tej sprawie, toczył się za zamkniętymi drzwiami. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Dziś Sąd Rejonowy w Piszu uznał Krzysztofa W. winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata. Oskarżony ma też wpłacić 20 tysięcy złotych nawiązki na rzecz oskarżycielki posiłkowej oraz dwie nawiązki po 10 000 złotych na rzecz każdego z jej małoletnich synów. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wyrok, postrzelenie, koszary
Kiedy zapadnie wyrok w sprawie strzelaniny w Nidzicy? Sąd odroczył decyzję

Sąd Okręgowy w Olsztynie do 7 listopada odroczył wydanie wyroku w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o strzelaninę na stacji paliw w Nidzicy. Oskarżeni w tej sprawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV