Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy zapadnie wyrok w sprawie strzelaniny w Nidzicy? Sąd odroczył decyzję

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. P.Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie do 7 listopada odroczył wydanie wyroku w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o strzelaninę na stacji paliw w Nidzicy. Oskarżeni w tej sprawie są mieszkańcy tego miasta Przemysław K. i Karol F.

Do strzelaniny na stacji paliw doszło 20 grudnia 2016 roku. W mowie końcowej prokurator wyjaśnił, że strzelanina była efektem porachunków, bo oskarżeni byli ze sobą skonfliktowani. W rezultacie Przemysław K. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Prokurator oskarżył go również o posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji oraz o posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Prokurator zażądał dla niego 12 lat więzienia. Obrona prosiła o uniewinnienie z zarzutu usiłowania zabójstwa.

Karola F. oskarżono o udział w strzelaninie. Prokurator chce dla niego 5 lat więzienia. Obrona także poprosiła o uniewinnienie. Sąd zdecydował, że wyrok w tej sprawie ogłosi 7 listopada.

 

Źródło: PAP
Redakcja: P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, stacja benzynowa, strzelanina
Policyjni „poszukiwacze” zatrzymali 60-latka skazanego za przestępstwa wymierzone w konstytucyjne organy RP

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Kętrzyna zatrzymali poszukiwanego listem gończym 60-latka z gminy Purda. Mężczyzna od roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV