Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słynny amfiteatr nad jeziorem Czos zostanie zadaszony. „To już przesądzone”

Fot. Mrągowskie Centrum Kultury i Turystyki

Mrągowski amfiteatr, w którym odbywa się wiele imprez plenerowych, ma być zadaszony. W piątek władze miasta podpiszą umowę z wykonawcą prac, których wartość wyceniono na 28,3 mln zł.

Ostatnią modernizację amfiteatr w Mrągowie przeszedł w 2012 roku za blisko 10 mln zł. Od tamtej pory widownia liczy 5 280 miejsc, a pod sceną znajdują się cztery umeblowane garderoby, każda z łazienką oraz część restauracyjna.

Urząd Miasta w Mrągowie, który jest właścicielem amfiteatru, zamierza m.in. zbudować otwierane zadaszenie nad widownią, nową drogę do hoteli zlokalizowanych w pobliżu amfiteatru i oświetlić ją energooszczędnymi lampami LED. Przy amfiteatrze mają powstać parking i miejsca postojowe.

Rzecznik mrągowskiego magistratu Paweł Krasowski poinformował, że przebudowana zostanie scena amfiteatru – zostanie zamontowana przy niej platforma – podnośnik. Przebudowana ma być także reżyserka.

Te prace są już przesądzone, w piątek zostanie podpisana umowa z wykonawcą

– powiedział Krasowski. Przyznał, że wartość robót oszacowano na 28,3 mln zł.

Inwestycja otrzymała ponad 20,5 miliona złotych dofinansowania. Mrągowo jest jedynym z niewielu warmińsko-mazurskich samorządów, który otrzymał tak duże rządowe fundusze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza

– podał rzecznik mrągowskiego samorządu.

Mrągowski amfiteatr jest popularnym miejscem plenerowych letnich koncertów czy maratonów kabaretowych realizowanych często na zlecenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Jest ceniony przede wszystkim ze względu na nietypowe położenie – scena ulokowana jest nad brzegiem jeziora Czos, tak że występujący artyści mają za sobą tło w postaci jeziora.

Plany zadaszenia amfiteatru wzbudzają w Mrągowie dyskusję na lokalnych portalach i profilach w mediach społecznościowych – niektórzy mieszkańcy uważają, że zadaszony amfiteatr straci swój niepowtarzalny charakter, inni podkreślają, że w mieście są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Mrągowski amfiteatr stał się popularny w latach 80. XX wieku, gdy organizowano tam Pikniki Country. Potem odbywały się tam m.in. cieszące się popularnością festiwale kultury kresowej, a w ostatnich latach gale disco polo i maratony kabaretowe.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Mrągowo, modernizacja, amfiteatr, urząd miasta, Polski Ład
Zamknięto główne wejście do ratusza. Przed budynkiem powstaje specjalna konstrukcja

W związku z naprawą wieży olsztyńskiego ratusza zamknięte zostało główne wejście do budynku Urzędu Miasta - od strony placu Jana Pawła II. Do czwartku trzeba korzystać...

Zamknij
RadioOlsztynTV