Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Służby apelują: noce stają się coraz chłodniejsze, zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

Niskie temperatury mogą zagrażać życiu osób bezdomnych

Coraz chłodniejsze noce powodują, że wszelkie służby zajmujące się bezpieczeństwem przypominają, by o tej porze roku zwracać większą uwagę na ludzi pozostających bez dachu nad głową.

Temperatura coraz częściej zbliża się do zera. A to oznacza, że ludzie bezdomni  czy chorzy narażeni są na wychłodzenie, co może zagrażać ich życiu. Jeśli zobaczymy osobę potrzebującą pomocy zadzwońmy na 997, do Straży Miejskiej czy MOPS-u – apeluje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Przypominamy, że do końca marca funkcjonuje całodobowa, bezpłatna infolinia: 800 165 320. Umożliwia ona  uzyskanie informacji o placówkach i miejscach noclegowych, jadłodajniach oraz miejscach uzyskania pomocy rzeczowej.

Informacje na przykład o miejscach przebywania osób bezdomnych, samotnych, bez pomocy można przekazywać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż pożarna, bezdomni, służby, Krzysztof Nowacki, Komenda Miejska Policji w Elblągu
Seniorzy będą bezpieczniejsi na drodze. W ogólnopolskiej akcji edukacyjnej wzięło udział ponad tysiąc starszych osób

Prawie półtora tysiąca seniorów zostało przeszkolonych podczas ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze - Jestem świadomy, będę bezpieczny”. Organizatorzy przeszkolili blisko 1500 seniorów po 60 roku życia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV