Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seniorzy będą bezpieczniejsi na drodze. W ogólnopolskiej akcji edukacyjnej wzięło udział ponad tysiąc starszych osób

Fot. fotolia.pl

Prawie półtora tysiąca seniorów zostało przeszkolonych podczas ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze – Jestem świadomy, będę bezpieczny”.

Organizatorzy przeszkolili blisko 1500 seniorów po 60 roku życia z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego – poinformował Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik.

Była to już trzecia edycja akcji. Z naszego regionu włączyły się do niej Wydziały Ruchu Drogowego policji w Olsztynie i Elblągu. Wykładom towarzyszył serwis rowerowy, w którym dokonywane były bezpłatne naprawy jednośladów i doposażanie ich w oświetlenie oraz elementy odblaskowe.

Osoby powyżej 60 roku życia stanowią około 18% wszystkich ofiar wypadków drogowych. Jak wynika z danych policji, w 2017 roku seniorzy uczestniczyli w 10 588 wypadkach drogowych, w których zginęło 905 osób, a 7 355 zostało rannych. Piesi z tej grupy wiekowej brali udział w prawie 3 tysiącach wypadków, w których zginęło 435 osób, a 2543 zostało rannych.

Natomiast rowerzyści powyżej 60 roku życia uczestniczyli w 1204 wypadkach, zginęło w nich 117 osób, a 1054 zostało rannych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, droga, osoby starsze, Senior na drodze - Jestem świadomy, będę bezpieczny
Większe bezpieczeństwo pieszych. Na Warmii i Mazurach powstaną luminescencyjne pasy

Drogowcy planują budowę świecących przejść dla pieszych. Powstaną one w miejscach, gdzie są kłopoty z doprowadzeniem energii elektrycznej. Jedno takie przejście ma być zbudowane w 2019...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV