Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchowiska Radia Olsztyn walczą w Sopocie

Dwa słuchowiska Radia Olsztyn będą walczyły o Grand Prix podczas festiwalu „Dwa Teatry” , który rozpoczął się dziś w Sopocie.

Będzie można zobaczyć 18 spektakli telewizyjnych i posłuchać 29 słuchowisk radiowych z całej Polski.

O godz. 14 w sopockim kinie festiwalowym zaprezentowana zostanie pierwsza olsztyńska produkcja: Stabis Lauks – Kamienne Pole w reżyserii Marka Markiewicza i Jaromira Wroniszewskiego. W słuchowisku przeplatają się wątki historyczne, batalistyczne, sensacyjne i miłosne. Akcja toczy się w XIII-wiecznych Prusach, które walczą o niepodległość. Występują aktorzy z Teatru Jaracza, Olsztyńskiego Teatru Lalek i Radia Olsztyn. Autorem scenariusza jest Aleksander Krempeć, a muzykę skomponował Marcin Rumiński.

Fot. Łukasz Węglewski

Marek Markiewicz (L) i Marcin Rumiński. Fot. Łukasz Węglewski

Jaromir Wroniszewski. Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Wstęp na pokazy konkursowe i wszystkie imprezy towarzyszące festiwalu „Dwa Teatry” jest bezpłatny. Jutro zaprezentowane zostanie słuchowisko „Szczurołap”, również w reżyserii Marka Markiewicza i Jaromira Wroniszewskiego.

Fot. Przemysław Wiśniewski

Wyniki konkursu poznamy w poniedziałek.

(kpias/łw)

Więcej w słuchowisko, sopot
Ho Ho i Merry ratują świat – słuchowisko Radia Olsztyn w czwartek, po godz. 14.10

Podobno nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez historii ze śniegiem, choinką i Panem Bombką w tle... Gdzie leży Kraina Leśnych Stworków i Potworków Dalekiej Północy? Dlaczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV