Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na części dróg w regionie. Opady śniegu w okolicach Elbląga, w Olecku mróz do -6 stopni C

Drogi na Warmii i Mazurach są śliskie

Wszystkie główne trasy na Warmii i Mazurach są przejezdne – podały w rano służby drogowe. Z powodu niewielkich opadów i ujemnych temperatur miejscami może być ślisko, zwłaszcza na drogach wojewódzkich w północno-zachodniej części regionu.

W nocy i nad ranem w okolicach Elbląga wystąpiły lekkie opady śniegu. W całym województwie temperatura spadła poniżej zera, najzimniej jest w Olecku -6 stopni C.

Na wschodzie regionu nawierzchnie dróg krajowych są czarne suche, a czarne mokre w centrum i na zachodzie. Jak przekazała Anna Łuniewska z olsztyńskiego oddziału GDDKiA, na drogach pracuje obecnie 11 jednostek przeciw gołoledzi.

Według Tomasza Piotrowskiego z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie na trasach tej kategorii ślisko może być zwłaszcza w północno-zachodniej części województwa. Rano pracuje tam 9 piaskarek.

Do godz. 9.00, niemal w całym kraju obowiązują alerty IMGW przed oblodzeniem. Nad Polską jest chłodny front atmosferyczny, za którym napływa mroźne, arktyczne powietrze. Front przynosi ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga
Synoptycy ostrzegają przed gęstą mgłą. Może utrudniać jazdę w kilku powiatach

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego przed gęstą mgłą. Pojawi się wieczorem i utrzyma do rana w powiatach: bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, elbląskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, olsztyńskim,...

Zamknij
RadioOlsztynTV