Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko i niebezpiecznie na drogach regionu. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność

Fot. pixabay

Na Warmii i Mazurach coraz częściej temperatura w nocy spada poniżej zera. To sprawia, że na drogach lokalnie może być ślisko i niebezpiecznie.

Od  5.00 do 10.00 służby drogowe w Elblągu posypywały jezdnie i chodniki piaskiem i solą – informuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Tzw. szklanka jest efektem marznącego deszczu, który padał w nocy. Pogoda już się poprawiła, ale warunki drogowe w mieście i powiecie miejscami mogą być trudne. Doszło też rano do dwóch drobnych stłuczek, kiedy nawierzchnia dróg była pokryta lodem.

– Kierowcy powinni przygotować swoje pojazdy do takich warunków na drogach: zmienić opony na zimowe oraz wymienić płyny eksploatacyjne. Temperatura spada poniżej zera, a więc na drogach jest ślisko – zwłaszcza na tych przebiegających przez lasy i w okolicach jezior – mówi młodszy aspirant Tomasz Markowski – oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Policjanci apelują również o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

00:00 / 00:00

Minionej doby na warmińsko-mazurskich drogach doszło do 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby oraz do 42 kolizji.

 

Autor: P. Świniarski/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, jezdnia, ślisko, apel, utrudnienia
„Małe Guantanamo” na komendzie. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Rozpoczął się proces 17 policjantów z Komendy Miejskiej w Olsztynie, którzy są oskarżeni o torturowanie przesłuchiwanych. Funkcjonariuszom przedstawiono w sumie 72 zarzuty, które dotyczą także przekroczenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV