Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SLD kontra JOW-y

Politycy SLD są przeciwni JOW-om. Fot. A. Minkowska

Przed zbliżającym się referendum Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął kampanię billboardową i ulotkową, w której przekonuje, że jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do sejmu są złym rozwiązaniem.

Jak mówił w Olsztynie poseł SLD prof. Tadeusz Iwiński, JOW-y, w odróżnieniu od obecnie obowiązującej ordynacji, premiują duże partie i zmniejszają szanse wejścia do parlamentu ugrupowań cieszących się mniejszym poparciem.

00:00 / 00:00

Referendum dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych odbędzie się 6 września. Odpowiemy w nim także na pytanie dotyczące interpretacji prawa podatkowego oraz finansowania partii politycznych.

Z kolei wczoraj prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zwróci się do Senatu z wnioskiem o rozpisanie kolejnego referendum na 25 października, czyli w dzień wyborów parlamentarnych. Prezydent przekonuje, że Polacy powinni odpowiedzieć na pytania o wiek emerytalny, posyłanie 6-latków do szkół i ochronę Lasów Państwowych przed prywatyzacją. Wcześniej dopisanie tych pytań do referendum postulowało Prawo i Sprawiedliwość.

(piedz/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwiński, SLD
Dariusz Joński: nie chcemy państwa policyjnego i wyznaniowego

O tworzeniu zjednoczonej lewicy mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej Dariusz Joński. Lewica proponuje wyborcom strategię polityki prorodzinnej, obniżenie wieku emerytalnego, podwyżkę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV