Sławomir Sadowski: W mieszkaniach chronionych likwiduje się samotność
Mieszkań chronionych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną powinno być więcej w naszym regionie – mówił w Porannych Pytaniach Studia Elbląg Sławomir Sadowski wicewojewoda warmińsko-mazurski. Pierwsze tego typu mieszkanie w powiecie elbląskim powstało w Jasionnem w gminie Gronowo Elbląskie.
W tym roku przywrócono połączenia autobusowe w ramach programu Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Rekordzistą na Warmii i Mazurach jest powiat elbląski, w którym przywrócono 44 połączenia. Sławomir Sadowski wicewojewoda warmińsko-mazurski zwraca uwagę na to, jak ważne jest skomunikowanie mniejszych miejscowości z większymi miastami.
Dodatkowo wicewojewoda przypomniał także o nowych zasadach obowiązujących podczas przyznawania świadczenia 500 plus.
Wicewojewoda na bieżąco śledzi także prace związane z budową Kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jego zdaniem ta inwestycja jest potrzebna, ponieważ dzięki niej, aby wpłynąć na wody Zalewu Wiślanego z Morza Bałtyckiego, nie trzeba będzie pokonywać Cieśniny Pilawskiej, która znajduje się po rosyjskiej stronie Zalewu.
Posłuchaj rozmowy Anety Pastuszki ze Sławomirem Sadowskim
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko


















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





