Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słabe wyniki egzaminów na prawo jazdy. Ośrodki z regionu mają najniższą zdawalność

Kandydaci na kierowców w Warmińsko-Mazurskiem nie mają łatwo. Dwa funkcjonujące tu WORD-y mają najniższą zdawalność egzaminów w dwóch kategoriach.

Ośrodek w Olsztynie jest na ostatnim miejscu w kraju wśród miast wojewódzkich jeśli chodzi o egzamin teoretyczny. Pomyślnie test przechodzi 46 procent kursantów. Marcin Kiwit z olsztyńskiego WORD-u przyczyn upatruje w metodzie przygotowania młodych kierowców.

Coraz większą popularność zyskuje tak zwane eksternistyczne przystępowanie do egzaminów. Kandydat ma taką opcję, z której chętnie korzysta – samodzielnego przygotowania się do części teoretycznej egzaminu, a więc bez uczestniczenia w wykładach w ośrodku szkolenia kierowców

– powiedział.

Krzysztof Żuk z jednej z olsztyńskich szkół nauki jazdy uważa, że osoba, która sama próbuje przygotować się do egzaminu, często nie rozumie pytań.

Pytanie jest tak skonstruowane, że często można udzielić nawet trzech odpowiedzi. I z tym są problemy

– dodał.

Choć oczywiście nie brakuje też osób, którym udaje się dobrze rozwiązać test.

Z kolei w Elblągu jest bardzo słaba zdawalność egzaminu praktycznego. W tym ośrodku WORD egzamin na mieście przechodzi 30 procent kursantów, co daje przedostatnie miejsce w kraju wśród mniejszych miejscowości. Trudniej jest tylko w Grudziądzu – tam to 27 procent zdawalności.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Nowości w egzaminach na prawo jazdy. Co się zmieniło?

Więcej w WORD, kierowca, egzamin
Nie trąb, nie zajeżdżaj drogi. Dziś Dzień Grzeczności za Kierownicą

Dziś obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą. Ma on zwrócić uwagę na kwestie kultury zachowań na drogach. Z badań Instytutu Transportu Samochodowego (ITS) wynika, że ponad 80...

Zamknij
RadioOlsztynTV