Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skuterem uderzył w pomost. 39-letni turysta miał 2 promile

Fot. Adobe Stock

Apele o siadanie za kierownicę i stery nie do wszystkich trafiają. W weekend w regionie patrole wodne zatrzymały wiele nietrzeźwych osób.

Tak było m.in. w gminie Stare Juchy, gdzie pijany mężczyzna prowadził skuter wodny i uderzył w pomost – relacjonuje sierż. sztab. Agata Kulikowska de Nałęcz z policji w Ełku.

39-latek pożyczył skuter, którym uderzył w pomost. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pojazd został uszkodzony. Turysta miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że za przestępstwa na wodzie grożą takie same kary jak w ruchu lądowym.

00:00 / 00:00

Podczas długiego weekendu na Warmii i Mazurach doszło do dwóch wypadków na skuterach wodnych. Zginął 24-letni mężczyzna, który na Jeziorze Tałty koło Mikołajek zderzył się z motorówką. Ciężko ranny został 13-letni chłopiec na Jeziorze Dadaj koło Biskupca.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, pijany, alkohol, jezioro, turysta, skuter wodny
73-letni pilot i 39-letnia pasażerka zginęli w katastrofie lekkiego samolotu koło Jezioran. Przyczyny wypadku badają eksperci

Eksperci z Komisji Badania Wypadków Lotniczych wyjaśnią przyczyny katastrofy ultralekkiego samolotu pod Kikitami niedaleko Jezioran. Biegli są już na miejscu wypadku. Maszyna typu Bristell rozbiła się...

Zamknij
RadioOlsztynTV