Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skorzystają drogi powiatowe, gminne i miejskie ulice. Kolejne samorządy z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych

Fot. D.Grzymska

Kolejne samorządy z Warmii i Mazur podpisały umowy na dofinansowanie modernizacji dróg z Fundusz Dróg Samorządowych. Tym razem uroczystość odbyła się w Lidzbarku Warmińskim.

Najwięcej pieniędzy otrzymały projekty, które złożyło starostwo powiatowe. Jak mówi starosta Jan Harchaj, dzięki temu za prawie 20 milionów powstanie nowa droga Żegoty-Lidzbark Warmiński. Oprócz tego wyremontowany zostanie odcinek: Krzykały – Orneta i Zagony – Wolnica. Jest to w sumie ponad 30 kilometrów dróg powiatowych.

00:00 / 00:00

Dofinansowanie dostało miasto Lidzbark, gdzie przebudowana zostanie ulica Dąbrowskiego oraz samorządy Lubomina i Pieniężna.

Jak podkreślał wicewojewoda Sławomir Sadowski, bez Funduszu Dróg Samorządowych gminy i powiaty nie mogłyby sobie pozwolić na takie inwestycje. Pula zabezpieczona w FDS na ten rok to kwota około 6 miliardów złotych na całą Polskę, z czego prawie 340 milionów złotych przypadło na Warmię i Mazury.

00:00 / 00:00

Dzięki finansowemu wsparciu wyremontowane zostaną drogi powiatowe i gminne. Od kilku dni odbywają się w różnych powiatach uroczyste podpisywanie umów z samorządami. Dziś po południu podpisano także umowy na dofinansowanie dróg w powiecie gołdapskim.

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, fundusz, modernizacja, umowy
Szkoła z obserwatorium astronomicznym strzałem w dziesiątkę. Inwestycja z Dywit w finale konkursu „Modernizacja roku”

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dywitach z budową obserwatorium astronomicznego w pierwszej szóstce ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku". Z Warmii i Mazur w finale...

Zamknij
RadioOlsztynTV