Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skontrolowano legalność zatrudnienia obcokrajowców. Były przypadki pracy na czarno

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku ujawnili nieprawidłowości w zatrudnieniu 91 cudzoziemców. To bilans kontroli legalności zatrudnienia prowadzonych na Warmii i Mazurach.

Skontrolowano 954 obcokrajowców, w większości obywateli Ukrainy i Białorusi, ale też Bangladeszu, Gruzji, Indii, Indonezji, Nepalu, czy Uzbekistanu.

Kontrolą objęto firmy z branży: gastronomicznej, budowlanej, usługowej, przetwórczej i produkcyjnej, działające na terenie powiatu olsztyńskiego, kętrzyńskiego, ełckiego, ostródzkiego, działdowskiego, iławskiego oraz szczycieńskiego. Stwierdzone naruszenia przepisów dotyczyły m.in. pracy bez zezwolenia lub na innych warunkach niż wskazane w zezwoleniu. Oprócz tego z cudzoziemcami nie zawarto odpowiednich umów.

Przedsiębiorca z branży produkcyjnej, w powiecie ełckim, nielegalnie zatrudnił 9 obywateli Mołdawii, 4 z Ukrainy i 2 z Gruzji.

Od stycznia do końca maja sądy wymierzyły przedsiębiorcom prawie 92 tys. zł grzywien.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, straż graniczna, kontrola, zatrudnienie, obcokrajowcy, W-MOSG
Straż graniczna przechwyciła więcej nielegalnego towaru niż w poprzednim roku

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili od początku tego roku nielegalne towary o rekordowej wartości blisko 25 mln zł. To o 20 mln zł więcej niż...

Zamknij
RadioOlsztynTV