Skazany prokurator złożył apelację
Prokurator z Mrągowa, który w połowie grudnia został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu, odwołał się od wyroku. Apelację rozpozna Sąd Okręgowy w Olsztynie.
Zbigniewa K. skazano na 5 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywnę oraz karę pieniężną. Uzasadnienie wyroku było niejawne, a sprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami.
Mrągowski prokurator Zbigniew K. został zatrzymany przez policję na drodze krajowej numer 16. Jeden z kierowców poprosił policję o interwencję, ponieważ – jak mówił – „ford jedzie wężykiem”. Pierwszy wynik alkotestu pokazał 2,8 promila alkoholu, kolejne badania krwi dawały różne wyniki – jeden z nich pokazał nawet 3,1 promila. Śledztwo w tej sprawie trwało około roku, bo prokurator kwestionował swoją poczytalność. Ponieważ podczas procesu miały być poruszane kwestie zdrowia Zbigniewa K., sąd wyłączył jawność procesu.
Po zatrzymaniu prokurator został zawieszony w sprawowaniu funkcji, obniżono mu także wynagrodzenie. Prokurator będzie pobierał pensję do czasu zwolnienia go z pracy, a to może nastąpić dopiero, gdy wyrok będzie prawomocny. (pap/ko/bsc)





















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







