Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skarbówka skontrolowała Stowarzyszenie Tomasza Kaczmarka. Helper ma zwrócić prawie 5 milionów złotych

Tomasz Kaczmarek – prezes Stowarzyszenia HELPER

Kontrola Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Olsztynie zakwestionowała wydatki stowarzyszenia Helper na Środowiskowe Domy Samopomocy na kwotę prawie 5 milionów złotych.

Kontrola dotyczyła 2010 i 2011 roku i została przeprowadzona w dwóch z sześciu domów prowadzonych przez stowarzyszenie Helper: w Marcinkowie (gmina Purda) i w Olsztynie przy ul. Kuronia 14.

Na podstawie wyników kontroli Urzędu Celno-Skarbowego wojewoda warmińsko-mazurski  wystąpi o zwrot tych dotacji od samorządów Purdy i Olsztyna – potwierdziła rzecznik prasowa wojewody Bożenna Ulewicz. Gminy będą mogły dochodzić zwrotu pieniędzy od Helpera.

Wcześniej wojewoda Artur Chojecki wystąpił o zwrot dotacji zakwestionowanych przez kontrolę finansową urzędu wojewódzkiego, od gminy Olsztyn – prawie 2 milionów złotych, gminy Purda – prawie 374 tysięcy złotych i gminy Jedwabno – prawie 87 tysięcy złotych. Decyzja w sprawie gminy Reszel, zostanie wydana do 30 maja 2018 roku. Do tej pory dotację zwróciła tylko gmina Jedwabno.

Pozostałe gminy złożyły odwołanie do ministra finansów. Minister Teresa Czerwińska rozpoznał już odwołanie gminy Purda i Olsztyna i podzieliła stanowisko wojewody co do zarzutów dotyczących prawidłowości wykorzystania środków z dotacji.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Reszel, Urząd Skarbowy, Purda, Helper, Tomasz Kaczmarek, Marcinkowo, pilne, zwrot dotacji
W okolicach Pieniężna ciężarówka zderzyła się z autobusem. Są ranni

Kilkanaście osób poszkodowanych w wypadku ciężarówki i autobusu rejsowego. W miejscowości Cieszęta koło Pieniężna. Oba pojazdy po zderzeniu stanęły w płomieniach - mówi młodszy brygadier Ireneusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV