Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Skala pomocy jest bardzo duża”. Wiceminister Kraska odwiedził magazyn RARS w Ełku

Fot. PAP

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odwiedził magazyn Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Ełku. To jedyny tak duży magazyn w województwie warmińsko-mazurskim.

Agencja od początku pandemii pomaga w pozyskiwaniu i dostarczaniu do szpitali niezbędnych środków i sprzętów.

– Skala pomocy jest bardzo duża – mówił Waldemar Kraska. Do szpitali z Agencji trafiło już ponad 7 tys. respiratorów, 25 mln płynów dezynfekujących, ponad 700 mln maseczek i ponad 300 mln rękawiczek.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do czwartej fali pandemii – mówił prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

W czasie wakacji, gdy było mniej zakażeń, Agencja przygotowała sprzęt i środki. Dzisiaj są w stałym kontakcie z wojewodami i szpitalami w razie potrzeby dostarczają potrzebne środki.

Agencja pomaga również służbom na wschodniej granicy. Z Ełku wyruszyły kontenery socjalne dla pograniczników. Wiceminister Kraska odwiedził również Olecko. Będzie także w Kętrzynie i Mrągowie. Przekaże tamtejszym szpitalom nowe karetki.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Kolejne kontenery socjalne trafią na polsko-białoruską granicę. W Nowej Wsi Ełckiej trwa ich załadunek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, sprzęt, koronawirus, pandemia, Waldemar Kraska
Rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19

Badania potwierdziły 16 590 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 282 osoby z COVID-19 – najwięcej w IV fali pandemii – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Rok temu...

Zamknij
RadioOlsztynTV