Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr, śliskie drogi i chodniki. Jest ostrzeżenie dla całego województwa

Meteorolodzy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego przed prognozowanym na czwartek oblodzeniem, silnym wiatrem i zawiejami śnieżnymi.

Spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Temperatura powietrza obniży się do około minus 2 stopni. Mróz ma się utrzymywać od godz. 3 do godz. 10. Ujemne temperatury sprawią, że mokre nawierzchnie zamarzną. Na drogach i chodnikach będzie więc bardzo ślisko.

Od godziny 4 do około 17 wiatr będzie wiał z prędkością od 20 do 35 km/h, na północnym zachodzie regionu lokalnie do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Zgodnie z ostrzeżeniem, w godz. 4-14 możemy spodziewać się zawiei i lokalnych zamieci śnieżnych spowodowanych opadami śniegu i wiatrem.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk pogodowych określono na 80 proc. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla całego woj. warmińsko-mazurskiego.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawieje, zamieć
Uwaga kierowcy! Jest ślisko i niebezpiecznie na wielu drogach regionu

  Obfite opady śniegu i mróz spowodowały, że wieczorem i nocą drogami woj. warmińsko-mazurskiego jeździ się bardzo źle. Najwięcej sprzętu pracuje teraz w okolicach Kętrzyna, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV