Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr i cofka na Żuławach Elbląskich. Co mówią prognozy pogody?

Fot. Mira Stankiewicz

Silny wiatr znowu postraszył, północne podmuchy spowodowały cofkę wód Zalewu Wiślanego na Żuławach Elbląskich.

Na Wyspie Nowakowskiej rzeki Elbląg i Nogat przekroczyły stany ostrzegawcze. Nad ranem zalew i rzeki opadły o średnio 40 cm do poziomów wysokich. Obecnie wodomierze wskazują na ich ponowny, niewielki wzrost. Sytuacja hydrologiczna w regionie administrowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku jest na bieżąco monitorowana. Melioranci kontrolują przede wszystkim stan wałów, w których zamieszkały bobry. Ich działalność w tych miejscach zagraża stabilności ochrony przeciwpowodziowej – tłumaczy rzecznik tej instytucji Bogusław Pinkiewicz.

W ciągu najbliższej doby meteorolodzy przewidują południowo-zachodni i zachodni wiatr umiarkowany, wzmagający się do dość silnego w porywach do 70 km/h. Pozwala to przypuszczać, iż do końca tygodnia ponowne przekroczenia stanów ostrzegawczych nie wystąpią – czytamy na stronie Wód Polskich.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, woda, cofka, Żuławy Elbląskie
Wznowiły działalność biblioteki w Elblągu, Braniewie, Pasłęku i Morągu. „Książki też będą w kwarantannie”

Do czynnej już od kilku dni Biblioteki Głównej dołączyły wszystkie filie. Otwarte są także biblioteki miejskie w Pasłęku i Braniewie. Czytelnicy muszą jednak liczyć się z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV