Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny mróz, intensywne opady śniegu i zamiecie. Synoptycy wydali ostrzeżenie dla Warmii i Mazur

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego o silnym mrozie, intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych.

Tej nocy, we wschodniej i centralnej części regionu, temperatura może spaść do minus 16 stopni. Ostrzeżenie meteorologów dotyczy powiatów: bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, olsztyńskiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego.

Intensywne opady śniegu spodziewane są w sobotę od 6 rano do godziny 18. Śnieg będzie padał w całym województwie z wyjątkiem powiatów oleckiego i gołdapskiego. Pokrywa śnieżna może się zwiększyć o 14 centymetrów.

Zawieje i zamiecie śnieżne mogą wystąpić między godziną 8 a 18 w południowej, zachodniej i centralnej części województwa. To powiaty: braniewski, działdowski, Elbląg, elbląski, iławski, lidzbarski, nidzicki, nowomiejski, Olsztyn, olsztyński, ostródzki i szczycieński.

 

 

Autor: IMGW
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz, śnieg
Na Warmię i Mazury nadciąga kilkunastostopniowy mróz. Czy jesteśmy przygotowani na srogą zimę?

To ma być wyjątkowo mroźny koniec tygodnia. Według prognoz, w niektórych miejscach na Warmii i Mazurach temperatura nocą może spaść do minus kilkunastu stopni. Jak zapewnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV