DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Siatkarze Indykpolu wygrali z Effectorem Kielce 3:0

Siedem spotkań i aż pięć wygranych. „Olsztyński walec” tym razem pokonał przed własną publicznością Effectora Kielce 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Włodarczyk! I najważniejsze – jesteśmy wiceliderem PlusLigi!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla naszego zespołu – po skutecznym bloku Wojtka Włodarczyka, prowadziliśmy 3:1. Po stronie gości dobrze sprawowali się Leo Andrić i Jakub Wachnik – to za sprawą tej dwójki zawodników gracze Effectora nie pozwolili naszemu zespołowi osiągnąć więcej, niż dwóch punktów przewagi. Olsztyńscy akademicy swoją grą sprawili wiele radości kibicom, systematycznie powiększając przewagę – raz po raz skutecznymi atakami popisywali się Włodarczyk i Olek Śliwka. Kielczanie nie poddawali się i cierpliwą grą (uderzenia Pawlińskiego) starali się odrobić straty. To jednak okazało się za mało – pierwszy set padł naszym łupem 25:20.

Druga odsłona poniedziałkowej batalii lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy prowadzili 2:0. I choć gospodarze dość szybko odrobili straty, to przez większą część seta prym na parkiecie wiedli podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza. Olsztyński blok raz po raz przełamywali Pawliński oraz Wachnik. „Olsztyński walec” rozpędzał się dosyć powoli, a dopiero skuteczny blok Miłosza Zniszczoła w końcówce partii, pozwolił naszemu zespołowi objąć prowadzenie 19:18. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Andrea Gardiniego, przy głośnym dopingu olsztyńskich kibiców wygrali również i drugiego seta 25:23, prowadząc w całym spotkaniu już 2:0.

Początek trzeciego seta był najbardziej wyrównany. Obie drużyny swoje najmocniejsze działa wytoczyły w ataku – raz po raz punktowali Hadrava i Pawliński. Skuteczna zagrywka kapitana Effectora wyprowadziła gości na prowadzenie 11:9. Olsztyńscy akademicy za wszelką cenę chcieli wygrać poniedziałkowe spotkanie bez straty seta – mocne uderzenie Adriana Buchowskiego doprowadziło do wyrównania (13:13). Od tego czasu na parkiecie rządzili tylko gospodarze, którzy wygrali 25:20, jak i całe spotkanie 3:0!

Kolejne spotkanie ekipa Indykpolu AZS Olsztyn rozegra już w sobotę, na wyjeździe z MKS Będzin. Początek o godzinie 20:00, a bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport.

Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce 2:0 (25:20,25:23,25:20)

Indykpol AZS: Woicki (1), Pliński (10), Zniszczoł (4), Śliwka (5), Włodarczyk (17), Hadrava (16), Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski, Buchowski (1)

Effector: Komenda (2), Wachnik (13), Wohlfahrtstatter (5), Andrić (7), Pawliński (10), Maćkowiak (7), Sobczak (libero) oraz Superlak, Bućko (1), Więckowski

MVP: Wojciech Włodarczyk

(indykpol azs/bsc/as)

Więcej w sport, siatkówka, Indykpol AZS
Drogosze mają wicemistrza Polski

Jeden medal przywieźli zapaśnicy z Warmii i Mazur z Mistrzostw Polski Młodzików w stylu wolnym. Zawody rozgrywane były w Komornikach. Srebrny krążek zdobył Michał Baran z...