DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Siatkarze Indykpolu nie zdołali pokonać czołowej drużyny rosyjskiej Superligi w rewanżowym spotkaniu 1/8 Pucharu CEV

Nie pomógł doping olsztyńskiej publiczności. Zaczęło się bardzo dobrze. Skończyło gładką przegraną.

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali z rosyjskim Kuzbassem Kemerovo w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu CEV i odpadli z rywalizacji.

Indykpol AZS Olsztyn – Kuzbass Kemerowo 1:3. W setach było 28:26, 19:25, 14:25, 19:25

W pierwszym secie meczu Akademikom wszystko wychodziło. Rosjanie natomiast nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę gospodarzy. Wszystko zmieniło się w końcówce partii, kiedy przy stanie 24:19 dla AZS-u coś się w biało-zielonych szeregach zacięło. Ostatecznie tę partię wygrali olsztynianie, ale na przewagi 28:26. Mówi trener Akademików Michał Mieszko Gogol.

00:00 / 00:00

Kolejne partie to wygrana podopiecznych fińskiego trenera Tuomasa Sammelvuo. Kuzbass zagrał dobrze taktycznie – uważa kapitan Indykpolu AZS-u Olsztyn Paweł Woicki.

Pierwszy raz w tym sezonie na dłużej pojawił się na boisku środkowy Indykpolu AZS-u Olsztyn Mateusz Poręba.

Kolejne trzy partie to dominacja drużyny gości. Szkoleniowiec Kuzbassu Tuomas Sammelvuo wskazał, że  momentem zwrotny w tym spotkaniu była końcówka pierwszego seta.

Wygrana Kuzbassu Kemerovo 3:1 oznacza, że to właśnie wicelider rosyjskiej Superligi awansował do ćwierćfinału Pucharu CEV. Przypomnijmy, w pierwszym spotkaniu olsztynianie przegrali z Kuzbassem Kemerovo 2:3.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w siatkówka, Indykpol
Było blisko… Czarni Radom lepsi od Indykpolu AZS-u Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn od porażki rozpoczęli zmagania ligowe w 2019 roku. Olsztynianie przegrali w Radomiu z Cerradem Czarnymi 2:3 (25:16, 20:25, 14:25, 25:18 i 7:15)....