Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn na ostatniej prostej przed nowym sezonem PlusLigi

Podopieczni Daniela Castellaniego zmierzyli się dziś w pierwszym z dwóch sparingów z Cuprum Lubin.

To przedostatni – przynajmniej oficjalnie – sparing Indykpolu AZS-u Olsztyn przed nowym sezonem PlusLigi. W Hali Urania podopieczni Daniela Castellaniego podejmowali Cuprum Lubin. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, ponieważ szkoleniowcy obu zespołów umówili się na rozegranie – bez względu na wynik cztery sety.

Powoli krystalizuje się także pierwsza szóstka, jaka wyjdzie na pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi. Jak zapowiadał trener Castellani w Radiu Olsztyn – pierwszym rozgrywającym będzie zapewne Kamil Droszyński, który dziś rozegrał całe spotkanie. W ataku będziemy oglądać od początku Damiana Schulza. Na przyjęciu zagrał od początku Wojciech Żaliński i Ruben Schott, ale od drugiego seta w miejsce Niemca wszedł na boisko kapitan AZS-u, Holender Robbert Andringa.

Uspokajamy, Ruben Schott nie doznał kontuzji, miał tylko delikatnie przeciążone plecy i trener nie chciał go przeciążać. Środek AZS-u to Mateusz Poręba i Dmytro Teryomenko, a libero – oczywiście Jędrzej Gruszczyński.

W barwach Cuprum Lubin zagrali z kolei byli zawodnicy AZS-u Olsztyn – środkowy Dawid Gunia i przyjmujący Wojciech Ferens. Pierwsze 2 sety meczu padły łupem AZS-u do 19 i 20. W 3. i 4. partii lepsi byli przyjezdni wygrywając odpowiednio 28:26 i 25:23.

W piątek kolejny sparing obu zespołów, który ponownie odbędzie się w olsztyńskiej Uranii. To spotkanie, podobnie jak dzisiejsze, jest zamknięte dla publiczności.

Pierwszy mecz PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn rozegra 12 września o 14.45 w Radomiu. Rywalem naszych Akademików będzie Cerrad Enea Czarni.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w siatkówka, sparing, Indykpol AZS Olsztyn
Akademicy dwukrotnie lepsi od Ślepska Suwałki

W sparingach przed PlusLigą siatkarze Indykpolu AZS najpierw w Olsztynie, a potem w Iławie pokonali Ślepsk Malow Suwałki - dwukrotnie po 3:1. - Poszło nam o...