Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sfałszował testament matki

Nie podobał mu się testament sporządzony przez matkę, postanowił więc go zmienić. Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się kolejna rozprawa w sprawie sfałszowanego testamentu.

Naprzeciw siebie stanęli dwaj bracia: Jarosław i Piotr Ż. Zgodnie z testamentem spisanym przez ich matkę, Jarosław miał po jej śmierci dostać w spadku dom niedaleko Dobrego Miasta. Z kolei Piotr uważał, że dom należał się jemu i na dowód tego pokazał… drugi testament.

Sąd pierwszej instancji uznał, że dokument, który przedstawił Piotr Ż. jest fałszywy i przyznał spadek jego bratu. – To jednak nie rozwiązało moich problemów – powiedział Radiu Olsztyn po rozprawie Jarosław. Jego brat wciąż zajmuje dom i nie pozwala mu wejść na posesję, nie pomagają też interwencje policji.

Piotr Ż., który odwołał się od pierwszego wyroku, odmówił nam komentarza w tej sprawie. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 9 września. (dmachn/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Olsztynie wynajęcie sal w szkołach tylko w drodze przetargu

Firmy i osoby fizyczne, które chcą w Olsztynie wynająć sale w szkołach na zajęcia pozalekcyjne o charakterze komercyjnym, będą musiały stanąć do przetargu. Do tej pory...

Zamknij
RadioOlsztynTV