Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Serial „35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego” na antenie PRO

35 lat temu 13 grudnia wypadał w niedzielę. Tego dnia o godzinie 6 rano radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował o wprowadzeniu na terenie całego kraju stanu wojennego.

Podczas trwającego półtora roku stanu wojennego władze komunistyczne internowały 13 tysięcy osób, w tym nie tylko przeciwników reżimu, ale i przedstawicieli elity intelektualnej. Zakład Karny w Iławie był jednym z miejsc odosobnienia, w którym już od 13 grudnia 1981 roku przetrzymywano ówczesnych opozycjonistów. Do Iławy kierowani byli głównie działacze Solidarności z Warmii i Mazur.

Dziś (13 grudnia) na antenie Polskiego Radia Olsztyn co godzinę prezentować będziemy serial Mirosława Sochackiego pt. „35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego”. W pięciu odcinkach autor zaprezentuje najważniejsze wydarzenia, które w tym okresie działy się w kraju oraz na Warmii i Mazurach. Pierwszy odcinek o 9.45.


Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

(ls)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zofia Romaszewska: Wydanie wojny własnemu narodowi, to było poważne nieporozumienie

Zofia Romaszewska, działaczka opozycji w PRL, współtwórczyni Biura Interwencji Komitetu Obrony Robotników i Radia Solidarność, więziona w stanie wojennym, była gościem Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV