Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sensacyjne rozstrzygnięcia w Wojewódzkim Pucharze Polski! Dwa kluby ukarane walkowerem

Fot. Jeziorak Iława

Nieoczekiwany zwrot akcji w sprawie półfinałów piłkarskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski. Komisja Rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała spotkania ćwierćfinałowe.

Polonia Lidzbark Warmiński i Concordia Elbląg zostały ukarane walkowerem. O szczegółach mówi Wiesław Sopyła, przewodniczący Komisji Rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W meczu Polonia Lidzbark Warmiński – Znicz Biała Piska uzyskano wynik 1:3, natomiast zawody zostały zweryfikowane jako 0:3 na niekorzyść Polonii z uwagi na udział w tym meczu zawodnika w trakcie kary dyskwalifikacji. Mecz Jeziorak Iława – Concordia Elbląg zakończył się po dogrywce wynikiem 2:3. Jednak w Concordii, podobnie jak w przypadku Polonii, wystąpił zawodnik z aktywną karą dyskwalifikacji. W związku z tym zawody zostały zweryfikowane jako walkower 0:3 na niekorzyść Concordii Elbląg.

00:00 / 00:00

Kto zatem zagra ze sobą w półfinałach? Mówi Marcin Żyłka z Komisji Rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej:

Pary półfinałowe to: Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska i Stomil II Olsztyn – Sokół Ostróda. Na zwycięzcę Wojewódzkiego Pucharu Polski czeka nagroda pieniężna w wysokości 40 tysięcy złotych oraz możliwość reprezentowania Warmii i Mazur w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Przegrany otrzyma z kolei 10 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Gospodarzami spotkań będą drużyny z niższych szczebli. To czwartoligowe rezerwy Stomilu Olsztyn i występujący w tych samych rozgrywkach Jeziorak Iława. Dodajmy, że półfinały wojewódzkiego Pucharu Polski odbędą się w najbliższą sobotę – 25 lipca.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Concordia Elbląg, Sokół Ostróda, Jeziorak Iława, walkower, Znicz Biała Piska, Wojewódzki Puchar Polski, Polonia Lidzbark Warmiński
Wojewódzki Puchar Polski: znamy półfinalistów, niesamowity mecz w Morągu

Znicz Biała Piska awansował do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. III-ligowiec pokonał na wyjeździe występującą klasę rozgrywkową niżej Polonię Lidzbark Warmiński 3:1. Wynik nie odzwierciedla tego, co...

Zamknij
RadioOlsztynTV