DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro

Horror na parkiecie. AZS pokonał lidera!

Dokładnie 151 minut trwał w olsztyńskiej Uranii siatkarski spektakl, który zgotowali kibicom siatkarze olsztyńskiego Indykpolu AZS i lidera ligi – ZAKS-y Kędzierzyna-Koźle. Sensacyjne zwycięstwo padło łupem Akademików, którzy wygrali 3:2!

Każda partia była niesamowicie wyrównana, a o jej wygranej decydowały końcówki poszczególnych setów. Szczególnie emocjonujący był tie-break, w którym olsztynianie przegrali już 4:7, by ostatecznie zwyciężyć 19:17.

Powiedzieli po meczu – posłuchaj

Przyjmujący olsztyńskiego zespołu – Wojciech Ferens – wierzył w wygraną z liderem rozgrywek
Wojciech Ferens po meczu Indykpol AZS – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Z sukcesu swoich podopiecznych cieszył się trener Akademików – Radosław Panas
Radosław Panas po meczu Indykpol AZS – ZAKSA

Satysfakcji ze zwycięstwa nie krył libero AZS-u – Michał Żurek
Michał Żurek po meczu Indykpol AZS – ZAKSA

Przyjmujący ZAKSY – Michał Ruciak – uważa, że o tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i grać dalej
Michał Ruciak po meczu Indykpol AZS – ZAKSA

Zbulwersowany po meczu był rozgrywający ZAKSY – Grzegorz Pilarz
Grzegorz Pilarz po meczu Indykpol AZS – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
(wywiady przeprowadził Piotr Świniarski)

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn 3:2 (27:25, 29:31, 25:27, 25:22, 19:17)
Indykpol AZS: Guillermo Hernan, Piotr Gruszka (8 pkt.), Wojciech Ferens (18), Piotr Hain (15), Wojciech Sobala (11), Bartosz Krzysiek (29), Michał Żurek (libero) oraz Piotr Łukasik, Łukasz Szarek (1), Patryk Skup.
ZAKSA: Antonin Rouzier (27), Grzegorz Pilarz, Jurij Gładyr, (14) Łukasz Wiśniewski (16), Felipe Fonteles (16), Michał Ruciak (13), Piotr Gacek (libero) oraz Dominik Witczak, Paweł Zagumny (1), Rogeiro Nogueira
MVP: Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS).

Statystyki:
Atak: 65-68
Blok: 10-14
Zagrywka: 7-6

Komplet wyników 14. kolejki PlusLigi siatkarzy
Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn 3:2 (27: 25, 29:31, 25:27, 25:22, 19:17)
PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 26:28)
Asseco Resovia Rzeszów – Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:23)
LOTOS Trefl Gdańsk – Wkręt-met AZS Częstochowa 3:2 (21:25, 21:25, 25:10, 25:18, 15:11)
AZS Politechnika Warszawska – Effector Kielce 2:3 (20:25, 25:21, 25:18, 20:25, 13:15)

Sytuacja w tabeli – po 14 kolejkach
W tabeli prowadzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (31 pkt., sety: 37-19). Indykpol AZS zajmuje ósme miejsce (12 pkt., sety: 19-35).