Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senior spowodował kolizję i uciekł. 82-latek ukarany mandatem

Policja w Piszu ukarała mandatem 82-letniego kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji – pozostawił w rowie uszkodzone auto z kluczykami w stacyjce – poinformowała w poniedziałek oficer prasowa policji w Piszu Anna Szypczyńska.

Kierujący oplem 82-letni kierowca zjechał do przydrożnego rowu w niedzielę w południe w okolicach Pogobia Średniego (gm. Pisz).

Pojazd był uszkodzony, a maska od silnika była ciepła. W samochodzie były kluczyki

– podała oficer prasowa policji w Piszu Anna Szypczyńska. Dodała, że policjanci, którzy zostali powiadomieni o porzuconym w rowie aucie szybko ustalili, że oplem kierował 82-letni mężczyzna.

Policjanci ustalili też, że 82-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście w zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba

– podała Szypczyńska.

Starszy mężczyzna prawdopodobnie wystraszył się i dlatego porzucił samochód w rowie. Został ukarany mandatem. Według ustaleń policji 82-latek był trzeźwy.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, senior, mandat, ucieczka, mężczyzna, kolizja drogowa
Wypadek szybowca pod Częstochową. Zginął mieszkaniec regionu

Dwie osoby, w tym mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, zginęły w wypadku szybowca w pobliżu lotniska Aeroklubu Częstochowskiego. Według świadków, szybowiec "Fox", holowany przez samolot, z nieustalonych przyczyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV