Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Wcisła ma wątpliwości w sprawie przekopu przez Mierzeję. Poseł Wilk odpowiada: Polska spełniła wszystkie warunki

Fot. M,. Stankiewicz

Elbląski senator Jerzy Wcisła wysłał do ministra Marka Gróbarczyka pytania związane z wątpliwościami wokół budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Inwestycja może być zagrożona przez ewentualne zaskarżenie jej przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o to, czy Polska złamała procedury wynikające z unijnego prawa, bo Komisja Europejska domaga się odpowiedzi w kwestii specustawy, która ułatwia realizację inwestycji, w sprawie badań środowiskowych i tego, czy prowadzone były konsultacje społeczne – wyjaśnia senator Jerzy Wcisła.

00:00 / 00:00

Obaw tych nie podziela poseł PiS Jerzy Wilk, wiceszef sejmowej komisji gospodarki morskiej. Komisja Europejska nie ma racji, Polska spełniła wszystkie warunki i odpowiedziała na pytania dotyczące inwestycji – tłumaczy Jerzy Wilk, nikt nie kwestionował międzynarodowego przetargu, umowa jest podpisana i prace trwają.

00:00 / 00:00

Senator Jerzy Wcisła pyta ministra Gospodarki Morskiej, czy rząd wie o wniosku przygotowywanym przez Komisję Europejską do TSUE i o to, jaka będzie odpowiedź rządu na zarzuty.

Fot. M,. Stankiewicz

 

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Jerzy Wilk, Mierzeja Wiślana, Jerzy Wcisła
Trwają prace przy przekopie Mierzei Wiślanej. Zobacz, jak wyglądają postępy na placu budowy

Polsko-belgijskie konsorcjum, wykonawca kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną informuje, że w lutym zacznie powstawać nadbrzeże rozładunkowe oraz część nadbrzeża kanału. Inwestycja zacznie się od strony Zatoki...

Zamknij
RadioOlsztynTV