Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają prace przy przekopie Mierzei Wiślanej. Zobacz, jak wyglądają postępy na placu budowy

Fot. Materiały NDI/ BESIX

Polsko-belgijskie konsorcjum, wykonawca kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną informuje, że w lutym zacznie powstawać nadbrzeże rozładunkowe oraz część nadbrzeża kanału. Inwestycja zacznie się od strony Zatoki Gdańskiej.

W Nowym Świecie praca wre. Wykonawca skupia się teraz nad przygotowaniem miejsca, które zapoczątkuje inwestycję. Wciąż jest ono porządkowane. Na terenie przekopu wykonywane są prace ziemne. Potrwają one kilka miesięcy. Co ciekawe, materiały do budowy nadbrzeża południowego są dowożone drogą wodną. Wykonawca chce zminimalizować transport lądowy, dlatego ważne jest, by jak najszybciej stworzyć miejsce do przeładunków od strony morza. Jak wyjaśnia Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski, chodzi o to, by nie zakłócać ruchu podczas budowy, szczególnie ważne to będzie w czasie wakacji, kiedy na Mierzei Wiślanej jest dużo turystów.

Prace przy „Budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” trwają już od kilku tygodni. Po przekazaniu terenu polsko-belgijskiemu konsorcjum firm NDI oraz Besix budowa została wygrodzona. Specjalistyczna firma usunęła z niej pozostałości po II wojnie światowej, głównie łuski, naboje i skrzynki z amunicją. Na terenie inwestycji postawiono także zaplecze, czyli biura budowy.

 

Fot. Materiały NDI/ BESIX

Fot. Materiały NDI/ BESIX

Fot. Materiały NDI/ BESIX

Fot. Materiały NDI/ BESIX

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, przekop, prace budowlane, Mierzeja Wiślana, video, Zatoka Gdańska
Jest szansa dla mieszkańców Kętrzyna, którzy pragną mieć własne M. Zobacz, co trzeba zrobić

3 lutego w Kętrzynie ruszają zapisy mieszkańców ws. przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja powstanie przy ulicy Jaśminowej. Jest już gotowa koncepcja architektoniczna budowy pierwszego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV