Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Bogusława Orzechowska (PiS): Ciągle borykamy się z brakiem lekarzy, reforma służby zdrowia wymaga dalszych poprawek

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. A. Podbielska

Reforma służby zdrowia przeprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości wymaga dalszej pracy i dalszych poprawek – powiedziała w Porannych pytaniach senator PiS z Warmii i Mazur Bogusław Orzechowska.

Wielu Polaków nie jest do końca zadowolonych z reformy służby zdrowia. Ciągle borykamy się z brakiem lekarzy i z tym, że trudno się dostać do specjalisty, ale wynika to z wcześniejszych zaniedbań. Przez tyle lat lekarze z Polski wyjeżdżali za granicę, zmniejszano liczbę studentów, którzy kończyli akademie medyczne. Z pewnością ta reforma, która została wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości wymaga dalszej pracy i dalszych poprawek.

W niektórych przypadkach, mimo reformy służby zdrowia i utworzenia sieci szpitali, ich zadłużenie rośnie – przyznała senator Bogusława Orzechowska. Dodała również, że są wyjątki.

Istnieją też szpitale, które sobie świetnie radzą z finansami. Takim przykładem jest szpital w Iławie, którego budżet jest na plusie. Spotykam się z problemami w szpitalach, ale wynikają one z różnych rzeczy m.in. z niezrozumienia zasad reformy służby zdrowia. Innym przypadkiem jest szpital w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie przez wiele miesięcy nie do końca został wykonany planowany limit przyjęć i przy następnych rozliczeniach stawka, która poszła na szpital była już mniejsza o tą niewykorzystaną część.

Zdaniem senator Orzechowskiej reforma daje zadłużonym szpitalom szanse na wyjście z długów. Bogusława Orzechowska z zawodu lekarz pediatra kandyduje do Senatu w okręgu 85 tzw. Ostródzkim z poparciem PiS.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Bogusławą Orzechowską

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, służba zdrowia, rząd, PiS, senator, szpitale
Lidia Staroń potwierdza chęć kandydowania do Senatu: „Moją partią są ludzie”. Kolejny raz wystartuje jako kandydatka niezależna

Lidia Staroń 4 lata temu dostała do Senatu jako kandydat niezależny. W tej kampanii startuje w okręgu obejmującym Olsztyn i powiaty olsztyński, szczycieński i nidzicki. Wcześniej była posłanką...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV