Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Schroniska gotowe na przyjęcie bezdomnych

Fot. Łukasz Węglewski

Niskie temperatury, które pojawiły się w ostatnich dniach sprawiły, że tylko w Nowy Rok z powodu wychłodzenia zmarły w kraju trzy osoby. Było to w województwach zachodniopomorskim i mazowieckim.

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by wszyscy, którzy widzą bezdomnego, który zbyt długo przebywa na mrozie, informowali o tym policję lub straż miejską.

00:00 / 00:00

W całym kraju przygotowane są specjalne schroniska i jadłodajnie, które przyjmują ubogich i bezdomnych. W Olsztynie takie osoby dostana pomoc w schronisku przy ulicy Towarowej. Jak czytamy na stronie internetowej schroniska, placówka ma 106 miejsc noclegowych, a podczas rozmowy telefonicznej z jej pracownikiem Radio Olsztyn dowiedziało się, że każdy kto się tam zgłosi nie zostanie bez pomocy. Warunek jest jeden – trzeba być trzeźwym. Schronisko zapewnia wyżywienie, niezbędną odzież i obuwie, środki czystości i pomoc socjalną.

Schronisko dla bezdomnych im. Sabiny Kusznierów w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych. Pod numerem 800 165 320 można uzyskać przez całą dobę informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach i innych formach pomocy.

(iar/wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w schronisko, mróz, zamarznięcie
Przed nami bardzo mroźna noc

Synoptycy ostrzegają przed silnym mrozem we wschodniej części warmińsko-mazurskiego. Minimalna temperatura w nocy może spaść do -17°C, a lokalnie przy gruncie do -20°C. W ciągu dnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV