Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sanepid zapowiada policyjne kontrole w olsztyńskich lokalach gastronomicznych

Fot. Pixabay.com

Przedsiębiorcy z Olsztyna, którzy prowadzą lokale gastronomiczne, otrzymali z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pismo informujące, że mogą się spodziewać policyjnej kontroli dotyczącej przestrzegania w ich lokalu zasad związanych ze zwalczaniem koronawirusa.

W piśmie tym olsztyński sanepid przekazał, że odkąd można korzystać z lokali gastronomicznych, otrzymuje skargi dotyczące zasad zachowania personelu „w szczególności niezasłaniania nosa i ust”. Pismo otrzymali nie tylko ci przedsiębiorcy, na których wpłynęły skargi, ale także lokale, które nie wznowiły jeszcze działalności.

Nie wiem, czy mam to pismo traktować jako ostrzeżenie, czy jako groźbę. Mam zamknięty lokal, szykuję się z należytą starannością do jego otwarcia i już czytam, że mój personel nie przestrzega zasad, za co mogę dostać mandat

– powiedział jeden z przedsiębiorców, który w ostatnich dniach otrzymał list z olsztyńskiego sanepidu.

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że „donosów w tej sprawie jest coraz więcej”. W ocenie Dziski najwięcej skarg dotyczy właśnie braku noszenia maseczek przez personel lokali gastronomicznych.

Policja będzie przeprowadzała kontrole w tych lokalach, których dotyczą skargi

– zapowiedział Dzisko.

Dodał, że to od policji i jej ustaleń zależeć będzie „reakcja na sytuację”.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji powiedział w piątek, że na razie nie ma informacji o kontrolach w lokalach gastronomicznych.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, kontrole
Ogniska koronawirusa w olsztyńskich firmach? Dyrektor sanepidu zabrał głos

- Sytuacja jest bezpieczna – zapewniał w Porannych Pytaniach dyrektor sanepidu Janusz Dzisko odnosząc się do potencjalnych ognisk koronawirusa wykrytych w zakładzie Milfor oraz w Izbie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV