Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sanepid ponownie otworzył kąpielisko koło Lidzbarka Warmińskiego

Fot. P. Getka

 

Woda w kąpielisku miejskim nad Jeziorem Wielochowskim w Wielochowie nadaje się już do kąpieli. Poinformował o tym powiatowy inspektor sanitarny w Lidzbarku Warmińskim.

Od 1 lipca obowiązywał tam tymczasowy zakaz kąpieli. Podczas badania laboratoryjnego służby sanitarne stwierdziły zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody tzw. enterokoki. Po ponownym przeprowadzeniu badań zdecydowano o dopuszczeniu kąpieliska do użytku.

To jedno z 47 kąpielisk wyznaczonych w tym sezonie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ponadto w regionie utworzono 34 miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, które mogą działać nie dłużej niż 30 dni w roku.

Osoby planujące wypoczynek mogą sprawdzić czystość wody w kąpieliskach w serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Można tam znaleźć informacje między innymi o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska i o terminie rozpoczęcia i zakończenia sezonu w wybranym kąpielisku.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

 

Więcej w sanepid, woda, jezioro
Plusy i minusy koszenia rzeki Łyny. „Warto zatrzymać wodę w terenie”

Rozpoczęło się mechaniczne koszenie dna rzeki Łyny. Prace prowadzone są etapami na odcinkach od Bartąga do Olsztyna. Ma to zapobiec podtapianiu terenów wzdłuż Łyny. Jak wyjaśnił...

Zamknij
RadioOlsztynTV