Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samotne matki i ich dzieci znalazły bezpieczne schronienie. Kętrzyn kolejnym miastem z nowoczesnym domem i specjalistyczną opieką

Fot. Aleksandra Skrago

W Kętrzynie samotne matki z małymi dziećmi i kobiety w ciąży mają nowe miejsce, w którym znajdą pomoc.

Trwa uroczyste otwarcie domu przy ulicy Pocztowej. W budynku będzie mogło mieszkać 15 osób. Jest w pełni wyposażony. Są tam kuchnia, jadalnia, bawialnia, gabinety terapeutyczne i łazienki. Wszystko urządzono w wysokim standardzie i bez barier architektonicznych. W domu dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży będą pracowali psycholog, terapeuta, pedagog, pracownik socjalny i wychowawcy.

W tej chwili kętrzyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, które zajmuje się domem, skierowało do niego 4 kobiety z dziećmi. W sumie schronienie znajdzie tam teraz 10 osób. Kobiety i ich dzieci będą mogły znaleźć opiekę, wsparcie duchowe i materialne, a przede wszystkim szansę na zbudowanie lepszej przyszłości.

Remont i doposażenie budynku było możliwe dzięki pieniądzom z budżetu powiatu kętrzyńskiego, w wysokości 150 tysięcy złotych. Tyle samo przekazano z rządowej dotacji z Programu Kompleksowego Wsparcia dla Rodzin „Za Życiem”.

Podobne domy dla matek i kobiet w ciąży działają też w Olsztynie, Ełku i Elblągu.

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, dziecko, ciąża, ośrodek, matka, dom, mama
Iwona Arent: Inicjatywy referendalne w Olsztynie, Ostródzie i Kętrzynie to osobista zemsta pewnych osób.

Myślę, że referendum można robić, ale rok od wyborów samorządowych to zbyt szybko - powiedziała w Porannych pytaniach posłanka PiS Iwona Arent. Parlamentarzystka motywacje organizatorów inicjatyw...

Zamknij
RadioOlsztynTV