Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy zainteresowane budownictwem społecznym. Rozwój mieszkalnictwa będzie jednym z tematów posiedzenia Sejmu

Zmiany ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa będą jednym z głównych tematów dwudniowego posiedzenia Sejmu, który zbiera się w środę. 

Chodzi m.in. o budownictwo społeczne, którym zainteresowane są samorządy na Warmii i Mazurach. Od 20 lat takie zmiany nie były procedowane w Sejmie – podkreśla doradca Krajowego Zasobu Nieruchomości, radny Szczytna Paweł Krasowski.

00:00 / 00:00

Paweł Krasowski dodał, że propozycja skierowana będzie do osób, których nie stać na kredyty komercyjne, ale jednocześnie są zbyt zamożne, by zasiedlać mieszkania socjalne i komunalne. Poseł Porozumienia Michał Wypij zaznaczył, że parlamentarzyści z Warmii i Mazur chcą wesprzeć działania samorządów, by takich mieszkań powstało jak najwięcej.

00:00 / 00:00

Poseł Michał Wypij dodał, że planowane zmiany ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa popiera większość parlamentarzystów.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w sejm, Michał Wypij, budownictwo społeczne
Jerzy Szmit: Nawet kilka miesięcy na Wiejskiej potrafi ludziom całkowicie przewracać w głowach

- Głównym tematem naszej rozmowy było to, jak powinniśmy zagospodarować najbliższe trzy lata - tak o wczorajszej rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV