Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy z dofinansowaniem. Drogi powiatowe i gminne zostaną wyremontowane

25 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają działdowskie samorządy. Przebudowane zostaną trasy powiatowe: od Kurek do Petrykozów, w okolicy Ronda Niepodległości w Działdowie i w Zdunowie.

W gminie Płośnica to trasy gminne w Rutkowicach i w Niechłoninie, a w gminie Działdowo – w miejscowości Księży Dwór i Burkat. Gruntowny remont przejdzie też ulica Brzozowa w Lidzbarku. W gminie Rybno powstanie droga od ul. Lubawskiej do ul. Sportowej, wyremontowana zostanie też trasa od Rumian do Truszczyn, a także od Kostkowa do wsi Grądy.

Chcemy, aby nasi mieszkańcy mogli poruszać się po drogach bezpiecznych, po drogach komfortowych. Mogli w pełni korzystać z dóbr publicznych, które są dostępne każdemu obywatelowi, a które często przez fatalny stan dróg, przez brak komunikacji były niedostępne dla mieszkańców niektórych rejonów naszego kraju

– mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

To trzecia edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Warmińsko-mazurskie samorządy otrzymają w sumie ponad 183 milionów złotych na remonty dróg gminnych i powiatowych.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, remont, dofinansowanie
Kolejne pieniądze na usuwanie azbestu. „To tykająca bomba z opóźnionym zapłonem”

Ponad 400 tysięcy złotych na usuwanie azbestu z warmińsko-mazurskich dachów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie rozpoczął tegoroczny nabór wniosków na dofinansowanie likwidacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV