Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy składają wnioski o dofinansowanie z programu Polski Ład

Inwestycje drogowe – to najchętniej przygotowują samorządy z Warmii, Mazur i Powiśla w ramach programu Polski Ład. Na złożenie wniosków o dofinansowania jest jeszcze tydzień.

Olsztyn chce sfinansować m.in. budowę ulicy Nowobałtyckiej, Ełk także przygotowuje wnioski związane z budową dróg. Jak zapowiada zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański, będą to przebudowy ulic: Wojska Polskiego i Sikorskiego (inwestycja warta jest 51 mln zł), ul. Norwida (28 mln), a przebudowa ciągu ulicy Grunwaldzkiej i Jagiełły to koszt 5 milionów zł. Wkład własny wyniósłby około 4 mln 300 tys zł.

00:00 / 00:00

Elbląg zapowiada również złożenie maksymalnej liczby – czyli trzech wniosków, ale szczegóły jeszcze nie są oficjalnie podane, ponieważ trwa kompletowanie dokumentacji. 43 i pół miliona złotych – o takie dofinansowanie będzie wnioskował Kętrzyn na projekty w ramach programu Polski Ład. Miasto ma przygotowane także trzy wnioski.

Finansowany ze środków unijnych Rządowy Program Polski Ład, czyli Program Inwestycji Strategicznych ma zwiększyć skalę inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie projektów realizowanych przez samorządy. Ważne, aby miały pieniądze na wkład własny.

Program Polski Ład zakłada dofinansowanie inwestycji kwotą pokrywająca od 80  do 95 procent ich wartości. Czas na złożenie wniosków jest do 30 lipca.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, pieniądze, dofinansowanie, Polski Ład
Caritas Polska uruchomiła zbiórkę dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii

Caritas Polska uruchomiła zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii. - Chcemy, w duchu chrześcijańskiej solidarności, przyjść z...

Zamknij
RadioOlsztynTV