Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy mogą otrzymać dotacje na przebudowę i modernizację dróg. Pula środków wynosi prawie 100 mln zł

Fot. Fotolia.com

Rusza drugi w tym roku nabór wniosków o przyszłoroczne dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Do samorządów na Warmii i Mazurach może trafić łącznie prawie 100 mln zł.

Gminy i powiaty mogą od 29 lipca do 28 sierpnia składać wnioski o wsparcie inwestycji, które będą realizowane w 2020 roku. Połowa pieniędzy zostanie przeznaczona na zadania powiatowe, a połowa na gminne. Nie ma limitu liczby wniosków, które mogą złożyć poszczególne samorządy. Wysokość dofinansowania zadań zostanie określona przez komisję, po ocenie formalnej i merytorycznej złożonych dokumentów.

Przypomnijmy, że Fundusz Dróg Samorządowych służy dofinansowaniu remontów, budów i modernizacji dróg lokalnych oraz budowie i remontów mostów w ciągach dróg samorządowych. Jego budżet do 2028 roku ma sięgać 36 mld zł. W tym roku to 6 mld zł.

Autor: PAP/K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Fundusz Dróg Samorządowych
Większe bezpieczeństwo i lepszy dojazd do gospodarstw w gminie Płośnica. Mieszkańcy wsi Gródki mogą już korzystać z nowej drogi

W Gródkach w gminie Płośnica niedaleko Działdowa oficjalnie otwarto drogę, która została wybudowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Dla lokalnej społeczności jest to wielkie ułatwienie. Wyremontowanie drogi to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV