Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy chcą spopularyzować szlak wodny Pisa-Narew dzięki któremu wodniacy i kajakarze mogą dopłynąć na Mazury z Warszawy, a nawet z Krakowa

Rzeka Narew

Szlak wodny Pisa-Narew ma się stać propozycją turystyczną województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Przewodniczący zarządu Związku Gmin Pisa-Narew Edmund Lipnicki wyjaśnił, że chodzi o spopularyzowanie znanego już szlaku wodnego.

Szlaki wodne rzekami Krutynią czy Rospudą są bardzo znane i przyciągają turystów, dając możliwości lokalnej społeczności. Chcemy podobnie wypromować szlak Pisa -Narew, bo jest to obszar niezwykle malowniczy zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym.

Edmund Lipnicki dodał, że chodzi o zaktywizowanie lokalnej społeczności Warmii, Mazur, Podlasia i Mazowsza przy obsłudze turystów, dając im możliwość założenia jadłodajni czy wypożyczalni sprzętu wodnego oraz budowy przystani, portów, pól namiotowych i campingowych.

Pisa niegdyś była ważnym komunikacyjnym szlakiem służącym żeglarzom z Mazowsza do transportu jednostek na Mazury, my chcemy, by stała się ona dzięki swym walorom przyrodniczym główną atrakcją i miejscem na zaplanowanie spędzenia wolnego czasu. Można ją zwiedzać z kajaka, kanoe czy tratwy.

Pisa-Narew to niezwykle atrakcyjny turystyczny szlak wodny Polski północno-wschodniej. Jest to jednocześnie szlak tranzytowy łączący Wisłę z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Obie rzeki należą do największych rzek nizinnych w Polsce. Szlak Pisa-Narew to liczący 120 kilometrów odcinek. Składa się na niego rzeka Pisa  – około 80 kilometrów oraz fragment rzeki Narew od ujścia Pisy w Nowogrodzie do miasta Ostrołęka – około 40 kilometrów. Szlak Pisa-Narew prowadzi przez cenne przyrodniczo obszary.

Rzeka Narew

 

(PAP/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia, Mazury, Podlasie, turyści, pisa, szlak wodny, Mazowsze
Spotkali się w Bałdach, by uczcić 250. rocznicę powitania na Warmii biskupa Ignacego Krasickiego

250 lat temu Ignacy Krasicki przekroczył granicę prusko-polską, by objąć biskupstwo na Warmii. Miało to miejsce w Bałdach koło Butrym. Była to niezwykle ważna uroczystość, bowiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV