Samorządowcy z Pieniężna solidaryzują się z protestującymi Ukraińcami
Uchwałę w tej sprawie przegłosowała Rada Gminy. Dokument zostanie wysłany do ambasady ukraińskiej.
– Walczącym o wolność potrzeba nie tylko darów materialnych – twierdzi burmistrz Kazimierz Kiejdo, burmistrz Pieniężna:
Gmina Pieniężno solidaryzuje się w ten sposób z protestującymi Ukraińcami jako pierwsza w województwie. Radni chcą, żeby inne samorządy z Warmii i Mazur podjęły ich inicjatywę. Przypominamy, że w kilku miastach regionu zbierane są dary dla protestujących na Majdanie. Ciepłą odzież, koce, lekarstwa i żywność można przynosić do olsztyńskiej cerkwi przy ul. Lubelskiej i do biura senatorskiego rektora UWM, Ryszarda Góreckiego przy ul. Mickiewicza. W Elblągu dary zbiera teatr Sewruka, a w Bartoszycach – przyjmowane są w biurze poselskim Mirona Sycza przy ul. Starzyńskiego. (mlewin/as)












![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










