Samorząd przekazał ziemię wojsku. Jednostka zostanie rozbudowana
5. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy będzie się rozbudowywał. Samorząd miejski przekazał Ministerstwu Obrony Narodowej 4 ha gruntów.
Wojsko potrzebuje dobrej współpracy z samorządem. Właśnie tu w Gołdapi jest dobry przykład takiej współpracy. Samorząd przekazał wojsku ziemię, co umożliwi rozwój jednostki wojskowej
– mówił szef MON Mariusz Błaszczak.
Zależy nam na rozwoju naszej jednostki. Wspieramy wojsko, jak możemy. Przekazujemy grunt, bo w ten sposób pomagamy nie tylko wojsku, ale także sobie. Rozwój wojska, to rozwój miasta
– podkreślił burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.
Gołdapski pułk w ciągu roku o 50% zwiększył swoją liczebność.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko


![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















