Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd rozpozna zażalenie na areszt skazanego za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Sąd Okręgowy w Olsztynie w czwartek rozpozna zażalenie obrońcy pirata drogowego, który po nieprawomocnym wyroku trafił za kratki. Sąd uznał, że skazany za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby Zbigniew G. może unikać kary, dlatego zdecydował, że na prawomocny wyrok ma on czekać w areszcie.

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformowało w poniedziałek, że na czwartek rano wyznaczono posiedzenie, na którym sąd okręgowy rozpozna zażalenie na areszt Zbigniewa G. Złożył je obrońca G. po tym, gdy sąd rejonowy zdecydował po wydaniu nieprawomocnego wyroku, że G. ma od razu trafić do aresztu. Policja zatrzymała mężczyznę jeszcze tego samego dnia, kolejnego trafił do celi.

Zbigniew G. został nieprawomocnie skazany na 11 lat więzienia za spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęła 23-letnia Weronika i jej 25-letni brat Sebastian. Auto G. jechało po jednej z głównych ulic Olsztyna ze średnią prędkością 174 km na godz., momentami prędkość ta przekraczała 190 km. na godz. Zbigniew G. po spowodowaniu wypadku uciekł do lasu, po dwóch dniach zgłosił się do szpitala i wtedy został zatrzymany. Sąd w czwartek uznał, że celowo uciekł z miejsca wypadku. W śledztwie Zbigniew G. spędził w areszcie pół roku, został zwolniony za kaucją.

Sędzia Joanna Urlińska wydając wyrok uznała, że G. może próbować unikać wykonania kary i zdecydowała, że do czasu uprawomocnienia wyroku ma trafić do aresztu. Argumentowała, że mimo zakazu opuszczania kraju, w ostatnim czasie G. chciał wyjechać z rodziną za granicę na wakacje, bez wiedzy i zgody biegłych nagrywał ich, gdy z nim pracowali.

Sąd skazując Zbigniewa G. na 11 lat więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia dodatkowo zakazał mu dożywotnio kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. G. ma też zapłacić 30 tys. zł nawiązki dla rodziców i brata rodzeństwa zabitego w wypadku.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więzienie dla pirata drogowego. W wypadku, który spowodował zginęło rodzeństwo

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, śmiertelny wypadek, pirat drogowy, sędzia, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Tragiczny wypadek ma Mazurach. Nie żyje motocyklista

W okolicy przejazdu kolejowego w Inulcu między Mrągowem a Mikołajkami na trasie krajowej numer 16 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Motocyklista wpadł do przydrożnego rowu....

Zamknij
RadioOlsztynTV