Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd przesłuchuje świadków w procesie dotyczącym ustawiania przetargów na UWM. Mimo pandemii muszą stawić się osobiście

fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie trwa proces trzech osób oskarżonych m. in. o ustawianie przetargów publicznych w UWM na organizację konferencji i szkoleń.

Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpoczął dziś przesłuchania świadków. Na razie zawnioskowano przesłuchanie 30 osób. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, dziś prawdopodobnie uda się przesłuchać prawdopodobnie tylko kilku z nich.

Ponieważ jest to sprawa karna a nie cywilna, świadkowie muszą stawić się w sądzie osobiście, mimo pandemii. Przesłuchanie online jest możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach ale świadek i tak musi być w budynku jakiegokolwiek sądu.

Oskarżeni małżonkowie Karol R. i Aneta P.-R., mieli wystawiać faktury na rzecz firmy Iwony P. Sprawa dotyczy lat 2014-2015. Przetargi miały się odbywać w ramach projektów unijnych realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Karol R. prowadził w tym czasie działalność gospodarczą, ale – podobnie jak jego żona Aneta P.-R. – był także zatrudniony na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jako pracownik administracyjny. Ich wspólną znajomą była Iwona P., która prowadziła firmę eventową w Warszawie.

Mając dostęp do dokumentów przetargowych, mieli oni uzgodnić między sobą, że oferty w przetargach będzie składać firma Iwony P., a organizacją szkoleń i konferencji w rzeczywistości zajmą się Karol R. ze swoją spółką i jego żona Aneta P.-R. Uzyskane w ten sposób korzyści majątkowe miały trafiać przede wszystkim do oskarżonych małżonków.

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, UWM, uniwersytet, proses
Groził sąsiadom. Teraz stanie przed sądem

54-letni mieszkaniec gminy Zalewo stanie przed sądem za groźby karalne wobec swoich sąsiadów. Policyjne dochodzenie i zgromadzony materiał, pozwoliły na sformułowanie aktu oskarżenia - informuje Joanna...

Zamknij
RadioOlsztynTV