Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd przesłuchał 3 świadków w sprawie oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. A. Piedziewicz

Zakończyła się kolejna rozprawa byłego prezydenta Olsztyna. Dziś w sądzie okręgowym przesłuchano trzech świadków. Jeden nie stawił się na rozprawie.

Przypomnijmy, że Czesław Jerzy Małkowski oskarżony jest o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. W 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. W 2015 roku  został skazany na 5 lat więzienia. Sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego.

Został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz próbę gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy, elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces odbędzie się w Olsztynie.
Następna rozprawa – 6 lutego. Wtedy zeznawać będą kolejni trzej świadkowie.

Autorka: K.Piasecka
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, gwałt
Zakończyła się kolejna rozprawa byłego prezydenta Olsztyna. Zeznania składała pokrzywdzona kobieta

Czesław Jerzy Małkowski oskarżony jest o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Dziś sąd ponownie przesłuchiwał pokrzywdzoną kobietę, która odpowiadała też na pytania prokuratora i obrońcy oskarżonego. Sprawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV